Zabawy z dzieckiem

Może nie każdego dnia, ale zawsze trzeba znaleźć czas na zabawy z dzieckiem. Tak, żyjemy w ciągłym biegu i ciężko nam naprawdę zrobić wiele rzeczy, ale zrozummy to, że dzieciom należy poświęcić odrobinę czasu, ponieważ  to wpływa na ich rozwój. Wspólne zabawy są w stanie ich wiele nauczyć – w szczególności, jeżeli przy tych zabawach będziemy korzystali z mądrych i prawidłowych źródeł. Do wspólnej zabawy z maluchem lub przedszkolakiem przydać się może “Pucio. Pierwsze zabawy” Marty Galewskiej-Kustry (https://www.taniaksiazka.pl/gra-pucio-pierwsze-zabawy-nasza-ksiegarnia-p-1294668.html).

W świecie Pucia

Autorka to specjalistka, jeżeli chodzi o dzieci, a dokładnie o ich mowę. Chyba nie zdajemy sobie tak naprawdę sprawy z tego, jak wiele dzieci ma dzisiaj problem z mówieniem! Marta Galewska-Kustra na co dzień pracuje z dziećmi, które mają taki problem i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że tylko i wyłącznie systematyczne ćwiczenia są w stanie sprawić, że dziecko w końcu ruszy do przodu. Aby ułatwić swoim pacjentom i wszystkim innym dzieciom naukę mówienia, specjalistka w dziedzinie logopedii dziecięcej wymyśliła Pucia, który razem z dziećmi uczy się mówić. Uwaga! Nie jest to tylko książka (a właściwie seria książeczek) skierowana do dzieci z problemami. Wręcz przeciwnie – przygody Pucia dedykowane są wszystkim dzieciom i ich rodzicom. Jeżeli dorosły chce, aby jego dziecko się prawidłowo rozwijało, to koniecznie powinno pokazać mu książki z serii “Pucio. Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”. Fantastyczna zabawa dla dziecka gwarantowana.

Zabawa z Puciem

Marta Galewska-Kustra postanowiła pójść o krok dalej i pokazać wszystkim, że z Puciem można się również doskonale bawić, dlatego wypuściła na rynek “Pucio. Pierwsze zabawy“. W środku znaleźć można zestaw kart, który należy podzielić na dwa stosy. W pierwszym znajdą się karty z wizerunkiem Pucia i poszczególnymi przedmiotami. Zostały na nich umieszczone również wyrazy dźwiękonaśladowcze, które wydają zwierzęta lub które wydaje się przy wykonywaniu danej czynności. Drugi stosik kart to same wyrazy dźwiękonaśladowcze. W pudełku znaleźć można również instrukcję obsługi gry oraz propozycje gier, jakie można przy nich wykonywać. Chociaż żaden rodzic nie powinien czuć się tym ograniczony. Można również grać w dowolny inny sposób. Najważniejszy to uśmiech dziecka i doskonała zabawa, która taka będzie na pewno, jeżeli zaprosi się Pucia do zabawy. Już dzisiaj można śmiało powiedzieć, że to co wchodzi w skład serii o Puciu to absolutny hit, który cieszy się wielką popularnością wśród dzieci.

Ludzie zdjęcie autorstwa prostooleh - pl.freepik.com