Wspaniałe gry z Puciem dla wszystkich dzieci

Pucio to bohater uwielbiany przez dzieci, który postanowił pobawić się z nimi w nieco inny sposób. Tym razem, zamiast uczyć najmłodszych różnych słów i dźwięków za pomocą książek wymyślił, że gra to też świetny pomysł. I tak powstał rewelacyjny niezbędnik dla każdego rodzica o wdzięcznej nazwie – “Pucio. Pierwsze zabawy“.

Dlaczego warto sięgnąć po grę z Puciem w roli głównej?

Ponieważ zdejmuje ona z barków rodziców problem z wymyślaniem różnych zabaw. Jest to możliwe dzięki jednej wielkiej zalecie – jest aż sześć gier! To niestandardowe rozwiązanie zwiększa szanse zajęcia uwagi maluchów przez dłuższy czas. Nie zawsze jest to łatwe z uwagi na dynamiczną naturę dzieci. Zazwyczaj szybko nudzi im się wykonywanie jednej czynności. Dlatego gra z Puciem została tak opracowana, żeby ten stan rzeczy zmienić. Rodzice mogą w końcu odetchnąć z ulgą.

Kolejnym atutem są proste zasady wszystkich zabaw. To pozwala zacząć je od razu – bez zbędnego tracenia czasu i żmudnego czytania instrukcji. Do tego celu przeznaczone jest 40 kart. Są one podzielone na dwie grupy po 20. Karty z obrazkami przedstawiają Pucia ze zwierzątkami lub wykonującym różne czynności. Z kolei na kartach z napisami znajdują się wyrazy naśladujące odgłosy zwierząt i czynności, którymi zajmuje się Pucio. Zadaniem dziecka jest łączyć je odpowiednio ze sobą. Każda z zabaw została pomyślana tak, żeby maksymalnie je wykorzystać.

Można np. wybrać grę pt. “Jest! Nie ma!”. Rodzic pokazuje maluchowi obrazki, po czym je chowa. Naśladuje przy tym dźwięk odpowiadający pokazywanej ilustracji i mówi – jest brum, brum i nie ma brum, brum. Albo jest kic, kic i nie ma kic, kic. Jest to forma zgadywanki, a zadaniem dziecka jest odnalezienie kart i naśladowanie dźwięków z nimi związanych. Podobnych zabaw jest jeszcze kilka, lecz każda o nieco innym charakterze. Wszystkie one dostarczają rozrywki i uśmiechu.

Z Puciem każda chwila jest wesoła

Marta Galewska-Kustra, twórczyni Pucia, doskonale zdaje sobie sprawę z potrzeby rozwijania dzieci w odpowiednim kierunku. Dlatego książki, puzzle czy gry z przesympatycznym bohaterem mają wielkie walory edukacyjne. “Pierwsze zabawy” przeznaczone są dla maluchów od pierwszego roku życia i tych nieco starszych.

Plusem jest też samo pudełko. Zgrabne i z rączką, które można zabierać ze sobą. Gry świetnie sprawdzą się w domu, jak i w podróży czy na wakacjach. To zagwarantuje wypełnienie czasu pociech wartościowymi zabawami i radością. Z pewnością uśmiechną się nie tylko dzieci, lecz także i rodzice. Pucio już o to zadba!

Zdjęcie utworzone przez Kireyonok_Yuliya - pl.freepik.com